Pradžia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena
Antradienis, 10 Kovas 2020 18:39

Lietuvos-nepriklausomybės-atkūrimo-diena15Kovo 11-ąją Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Tą dieną prieš 30 metų Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą. Taip šalis susigrąžino valstybingumą ir tapo lygiateise pasaulio valstybių bendrijos nare.

Kovo 10 dieną Aštriosios Kirsnos mokykloje minėtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30–osios metinės. Vaikų ir mokytojų veiduose negeso šypsenos, ore sklandė pakili nuotaika. Nuo ankstaus ryto visi mokiniai pynė trispalves apyrankes. Po apyrankių pynimo vyko kūrybinės užduotys. Pradinių klasių mokiniai gamino Lietuvos pilių aplikacijas ir piešė piešinius konkursui „Trisdešimt metų kartu su laisve“, o 5-9 klasių mokiniai dalyvavo protų mūšyje Mano Lietuva". Po kūrybinių veiklų  renginys persikėlė į mokyklos kiemą. Prie renginio mokyklos kieme prisijungė ir Aštriosios Kirsnos bendruomenė. Visi susirikusieji iškilmingai sugiedojo Tautišką giesmę. Po himno giedojimo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laimutė Šiuikienė, Aštriosios Kirsnos bendruomenės pirmininkė Ramunė Kajokienė ir Aštriosios Kirsnos seniūnaitė Silvija Burčikienė paleido Lietuvos vėliavos spalvas simbolizuojančius trispalvius helio balionus. Mokiniai visiems dovanojo tautines apyrankes ir pakvietė šokti flešmobą pagal „The Roop" dainą „On Fire". Atlikę apšilimą visa bendruomenė pasileido į trijų kilometrų ilgio Vienybės žygį Aštriosios Kirsnos gyvenvietės keliais. Žygis buvo kupinas smagaus juoko ir iššūkių. Visi sugrįžusieji iš žygio buvo apdovanoti saldžiasiais medaliais. Aštriosios Kirsnos bendruomenės nariams  įteikti mokinių jaunosios bedrovės Tautinukai" pagaminti akseksuarai su tautine simbolika. Po žygio laukė pietūs mokyklos kieme. Aštriosios Kirsnos bendruomenė visus vaišino ypatingo skonio žuviene ir žolelių arbata. Po pietų mokyklos mokiniams, aidint audringiems susirinkusiųjų plojimamas, buvo iškilmingai įteikti diplomai už laimėjimus rajoninėse  varžybose. Jauniesiems šaiuliams Rokui Petrošiui, Nagliui Smirnovui, Gustui Andriui Stankevičiui ir Astijui  Jonui Smirnovui buvo įteikti Lazdijų rajono brigados generolo Adolfo Ramanausko - Vanago 104 kuopos jaunųjų šaulių šaudymo iš pneumatinių pistoletų varžybose, skirtose Kovo 11-ajai paminėti, laimėti  III laipsnio diplomai ir medaliai. Mokyklos sportininkams I, II berniukų ir mergaičių komandoms buvo įteikti diplomai už pasiekimus Lazdijų rajono moksleivių smiginio varžybose: Miglei Kučinskaitei, Austėjai Krušinskaitei - III vietos, Gustui Andriui Stankevičiui, Erikui Kareskevičiui (I komanda) - II vietos, Naglui Smirnovui, Laurynui Ardeškevičiui (II komanda) - III vietos diplomai.  Po apdovanojimų visi buvo pakviesti dalyvauti liaudies šokių ir žaidimų valandėlėje. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir organizatoriams, kurie moko mylėti ir puoselėti savo kraštą, branginti savo šalies nepriklausomybę. Renginio akimirkos – galerijoje.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja N. Tumasonienė