Pradžia Saugesnio interneto savaitė
Saugesnio interneto savaitė
Trečiadienis, 12 Vasaris 2020 18:37

Saugesnio-interneto-savaitėSaugesnio interneto savaitė 2020 nagrinėja daugybę temų. Nuo patyčių elektroninėje erdvėje iki sekstingo ar socialinių tinklų naudos – žalos analizės. Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, atspindinčią dabarties aktualijas.

Vasario 11 dieną Aštriosios Kirsnos bibliotekoje vyko paskaita – diskusija su Aštriosios Kirsnos mokyklos 8-9 klasių mokiniais. Paskaitą – diskusiją vedė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Ugnė Kalinauskienė. Su mokiniais diskutavo, kas yra saugus internetas, kokie nesaugaus interneto padariniai, kaip reikėtų elgtis tam tikrose situacijose. Mokiniai sužinojo, kad norint užkirsti kelią žalingoms pasekmėms, net ir išsiuntus nuotrauką ar žinutę, įmanoma imtis veiksmų. Galima pasikalbėti su tuo žmogumi, su kuriuo dalijamasi intymia informacija, ir paprašyti ją ištrinti. Kreipimasis į bet kokį suaugusįjį, kuriuo pasitikima, gali padėti šioje situacijoje. Taip pat galima kreiptis į emocinę pagalbą internetu ar telefonu, kuri tikrai informuos apie tolesnius veiksmus. Gavus įtartiną žinutę, patartina ją ignoruoti, jos neplatinti ar vėlgi pasikalbėti su žmogumi, kuriuo pasitikima. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos bendruomenės pareigūnė, bendradarbiaudami su Lazdijų rajono viešosios bibliotekos Aštriosios Kirsnos padaliniu, linki saugaus gyvenimo internetinėje erdvėje.

Aštuntos klasės auklėtoja Neringa Tumasonienė