Pradžia Minėjome Vasario 16-ąją
Minėjome Vasario 16-ąją
Trečiadienis, 19 Vasaris 2020 14:01

Vienybės-akcijaVasario 14 dieną mūsų mokyklos pradinukai  Lietuvos  valstybės atkūrimo dieną paminėjo dalyvaudami  viktorinoje  Pažink Lietuvą" . Visi 1-4 klasių mokiniai susiskirstė į mišrias komandas, išsrinko savo kapitonus, sugalvojo pavadinimus.

Atsakydami į klausimus, atlikdami užduotis, vaikai prisiminė, ką žino apie savo Tėvynę, jos praeitį,  garsius žmones, sunkų kelią į laisvę. Nugalėtojais tapo komanda Lietuvėlė", sveikiname juos! Smagu, kad ir kitos komandos nedaug atsiliko nuo laimėtojų ir pasitikrino savo žinias. Jaunųjų šaulių būrelio nariai su savo vadovu, mokytoju Algimantu Šiuika vyko pagerbti 1919-1920 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanorius ir Vyties kryžiaus kavalierius, gyvenusius Būdviečio bei Rudaminos valsčiuose ir generolo Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą. Prie Būdviečio Jėzaus Nazariečio  ir Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčiių šventorius juosiančių tvorų priitvirtintų 1919-1920 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanorius ir Vyties kryžiaus kavalierius įamžinančių atminimo lentų ir generolo Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškėje Bielėnų kaime Jaunieji šauliai padėjo gėlių ir uždegė atminimo žvakeles. Vasario 16 dieną dalis mokyklos bendruomenės dalyvavo šventiniuose renginiuose Lazdijuose: Šventose mišiose Lazdijų šv. Onos bažnyčioje, iškilmingoje eisenoje, gėlių padėjime prie generolo Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo ir atminimo lentų, skirtų 1919-1920 metų Lietuvos Nepriklausomybės kovų Lazdijų valsčiaus savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams atminti bei Nepriklausomybės aikštėje, šventiniame minėjime Lazdijų kultūros centre. Šventinės programos „Su lietuviška laisvės dvasia“ metu buvo giedamas Lietuvos valstybės himnas, skambėjo sveikinimo žodžiai, vyko Laisvės Angelo įteikimo ceremonija. Renginio metu buvo paskelbta ir ypatinga iniciatyva – Vienybės akcija, skirta Kovo 11-osios 30-mečiui paminėti. Šios akcijos metu iš seniūnijos į seniūniją keliaus naminės duonos kepalas – bendro darbo ir skalsos simbolis bei drobės ritinys, ant kurio savo delnų trispalvius antspaudus galės įspausti visi seniūnijų gyventojai.  Pristačius Vienybės akciją Lazdijų kultūros centre buvo rodomas dokumentinis filmas Partizanas", pasakojantis unikalią Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto kovų istoriją. Vasario 19 dieną drobės ritinys su jau įspaustais trispalviais lazdijiečių delnais atkeliavo į  Aštriosios Kirsnos kaimo biblioteką. Visą dieną Būdviečio seniūnijos gyventojai vyko į biblioteką ir savo  trispalvius delnų antspaudus dėjo  Vienybės akcijos drobėje bei vaišinosi suraikyta duona, arbata. Aimirkos - galerijoje.

Pardinių klasių vyresnioji mokytoja Audronė Bendaravičienė