Pradžia Fizinio aktyvumo edukaciniai užsiėmimai
Fizinio aktyvumo edukaciniai užsiėmimai
Penktadienis, 25 Spalis 2019 14:02

Mokomės-gynybosKelias, tai ne priemonė tikslui pasiekti, kelias ir yra tikslas. Nieko nesuprantu - sušuko mokinys. Pagaliau tu kelyje - atsakė mokytojas! - (Kiri Mizumono).

Mūsų mokykla įgyvendino Europos sąjungos lėšomis finansuojamo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra” Kūno kultūros ir fizinio aktyvumo ugdymo edukaciniai užsiėmimai veiklas. Projektą parašė fizinio ugdymo vyresnioji mokytoja Neringa Čivinskienė. Spalio 22 ir 24 dienomis mokykloje vyko pamokos, kurias vedė Alytaus klubo vadovas Sensei Jonas Baliutis  (VII Dan). Mokiniai susipažino su Lietuvoje praktikuojama senovine japoniška kovinių menų "AiWa Ki Do-no Bu “sistema. Mokymo programą sudaro nuginklavimo technikos, skirtos gynybai nuo apsiginklavusio priešininko, mokomasi dirbti su Japoniškais tradiciniais ginklais  - bokkena (medinis kardas), dzio, tambo dzio (įvairaus ilgio lazdos), katana,  tanto (peilis) bei kitais. Tos pačios technikos gali būti atliekamos lengvai, nepadarant užpuolikui didelės žalos arba pakankamai kietai, jei to reikalauja aplinkybės.  Tradicinis aikido , tai savigyna vaikams ir jaunuoliams integruota su filosofijos, psichologijos, etikos šeimoje bei mokykloje ugdymo kursu.  Programa vyresniesiems mokiniams apima meditaciją, gebėjimą atsipalaiduoti, savikontrolę. Šios pamokos mokiniams suteikė naujų žinių ir pažinimo džiaugsmą. Labai džiaugiamės, ačiū už teigiamas emocijas. Akimirkos - galerijoje.

Fizinio ugdymo vyresnioji mokytoja Neringa Čivinskienė