Pradžia Žygio diena
Žygio diena
Ketvirtadienis, 10 Spalis 2019 09:12

Rudaminoje-12Jau antrus metus mūsų mokykla organizavo žygį pėsčiomis. Šįkart spalio 9 dieną ėjo maršrutu Aštrioji Kirsna – Rudamina – Aštrioji Kirsna. Žygyje pėsčiomis dalyvavo visi - nuo pačių mažiausių priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų iki vyriausių mokyklos mokinių bei mokytojų.

Mokyklos prezidentas Gustas kvietė skanduoti skanduotę, todėl žygis pėsčiomis neprailgo, buvo dar smagesnis, linksmesnis. Atvykę į Rudaminą mokiniai užsuko į Rudaminos amatų centrą. Ten mokinius pasitiko centro vadovė Irma Gurevičienė. Ji mokiniams papasakojo Rudaminos miestelio istoriją, apie seniau gyvenusius žmones, apie Rudaminos herbo reikšmę. Mokiniai išsiaiškinę herbo reikšmę bandė jį nuspalvinti pagal pateiktą šabloną. Vėliau pietavo. Po pietų mokiniai pasiskirstė į dvi grupeles. Mažieji mokinukai aplankė Rudaminos muziejų. I. Gurevičienė pasakojo muziejaus atsiradimo istoriją, kvietė apžiūrėti sukauptus eksponatus ir supažindino su daugelio eksponatų atsiradimo istorija. Didelį įspūdį vaikams paliko muziejuje eksponuojama Rudaminos  bendruomenės pirmininkės Rūtos Cimakauskienės raganų kolekcija.  Penktų - devintų klasių mokiniai aplankė ir pagerbė Rudaminos kapinėse palaidotus knygnešio Juozo Kazlausko, kunigo Antano Astrausko, vargonininko Jono Andžiulio kapus, kur padėjo gėlių ir uždegė žvakutes. Visi kartu trumpai kalbėjo kuo šie žmonės žymūs. Po kapinių mokiniai keliavo į Rudaminos Šv. Trejybės bažnyčią. Ten aplankė klebono Juozo Zdebskio kapą, kuris palaidotas bažnyčios šventoriuje, padėjo gėlių ir uždegė žvakutes. Muzikos mokytojas Audrius Kričena ir lietuvių kalbos mokytoja Vilma Busilaitė papasakojo apie šio klebono asmenybę. Prie bažnyčios pasitiko klebonas Alfredas Nėnius. Jis pakvietė į bažnyčios vidų, leido mokiniams apsižvalgyti. Tikybos mokytoja Rasa Petrauskienė trumpai priminė, kaip reikia elgtis bažnyčioje, kuo ir kodėl svarbi bažnyčia. Klebonas papasakojo bažnyčios istoriją. Muzikos mokytojas kvietė mokinius atkreipti dėmesį į vargonus, papasakojo, koks tai muzikinis instrumentas, kas jį sudaro. Pagrojo vargonais. Mokiniai buvo sužavėti šio instrumento garsų skambėjimu. Padėkoję klebonui už šventą tikėjimo žodžio skleidimą ir amatų centro vadovei už istornių faktų pristatymą, abi mokinių grupės susitiko ant Rudaminos piliakalnio. Ten fizinio ugdymo mokytoja Neringa Čivinskienė vedė sportines varžybas. Visi aktyviai dalyvavo, varžėsi. Į Aštriąją Kirsną mokiniai vėl grįžo pėsčiomis, tačiau gerai nusiteikę, gėrėdamiesi puikiais rudens vaizdais ir skanduodami skanduotę. Nors ir būdami labai pavargę, artėdami link mokyklos mokiniai kartu su mokytojais ėmė planuoti kitų mokslo metų žygį. Kas žino, gal tai taps gražia sveikatingumo dienos tradicija. Žygio akimirkos - galerijoje.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Neringa Tumasonienė