Pradžia Archyvas Naujienos 17/18 m.m. Vaikų vasaros poilsio stovykla „Pažinkime savo kraštą II“
Vaikų vasaros poilsio stovykla „Pažinkime savo kraštą II“
Šeštadienis, 23 Birželis 2018 09:53

Kožnas-savo-laimės-kalvisJau keleri metai iš eilės mokykloje organizuojamos vasaros dienos stovyklos, kurių tikslas - skatinti vaikų pozityvią socializaciją, praplėsti akiratį keliaujant, skatinti pilietiškumą, ugdyti socialinius, kultūrinius įgūdžius. Mokykloje organizuojama dieninė vasaros stovykla puiki galimybė turiningai ir prasmingai praleisti laisvalaikį, geriau pažinti savo kraštą, patirti teigiamų emocijų, puoselėti draugiškus santykius su bendramoksliais bendrų veiklų metu.

Ne visi vaikai turi galimybes keliauti, lavinti savo įvairius gebėjimus, patirti atradimo džiaugsmą. Šių metų stovykla apėmė labai įvairias sritis: sportinę, kultūrinę, istorinę, etnokultūrinę, meninę saviraišką. Stengėmės, kad veikla ne tik patiktų ugdytiniams, bet ir praturtintų juos dvasiškai, praplėstų akiratį, suteiktų galimybę patirti kuo įvairesnių išgyvenimų. Pirmąją dieną mokiniai keliavo po savo rajoną- aplankė Lazdijų krašto muziejų ir etnografinę Prano Dzūko sodybą, kur dalyvavo teatralizuotoje edukacijoje „Vargo mokykla“. Vaikai ne tik dalyvavo edukacijoje, bet ir turėjo galimybę muziejaus aplinkoje patys inscenizuoti pamoką carinės valdžios prispaustame Lietuvos kaime. Antradienis buvo skirtas savo krašto gamtos pažinimui ir sportiškam poilsiui. Vadovaujami Metelių regioninio parko darbuotojo vaikai dalyvavo žygyje po mišką, taip pat atliko kūrybines užduotis. Trečią stovyklos dieną laukė labai įvairi programa Alytuje. Alytaus miesto teatre edukacija įtraukė į garso ir šviesų magiją. Ši veikla ypač patiko, nes su teatru mūsų vaikai susiduria ne taip jau dažnai. Pirmą kartą lankęsi Alytaus kraštotyros muziejuje vaikai apžiūrėjo ekspoziciją ir dalyvavo edukacijoje apie lietuvių kalbą. Grįždami namo pramogavo pramogų parke „Tarzanija“. Ketvirtosios dienos išvyka į Kauną skirta Lietuvos istorijos pažinimui. Kauno pilies muziejuje laukė patraukli archeologijos edukacija, kurios metu reikėjo rasti keraminių koklių fragmentus ir juos sudėlioti, o Kauno aviacijos muziejuje vaikai susipažino su Lietuvos aviacijos vystymusi ir tragiškai pasibaigusio Lituanicos žygio istorija. Paskutinę stovyklos dieną Leipalingio dvaro parke laukė susitikimas su druskininkiečiu kalviu Juozu Kavaliausku, kuris linksmai papasakojo apie geležies išgavimą iš balų rūdos, geležies lydymą viduramžiais, senąsias Dzūkijos kalvystės tradicijas. Meistras teigė, kad kiekvienas yra savo laimės kalvis, tad kiekvienas stovyklos dalyvis turėjo progą pats savo rankomis nusikalti laimės pasagėlę. Kol vieni kalviavo, kiti turėjo galimybę pažaisti parko aikštelėje, pasidomėti Leipalingio dvaro muziejaus ekspozicija. Paskutinis stovyklos metu aplankytas objektas K. Dineikos sveikatingumo parkas Druskininkuose. Papramogavę mokiniai buvo apdovanoti stovyklautojų diplomais bei suvenyrais su lietuviška simbolika. Visos stovyklos veiklos puikiai atitiko mokinių amžių, interesus, buvo aktyvios ir patrauklios bei ugdančios įvairias kompetencijas. Stovyklos akimirkos - galerijoje.

Stovyklos vadovė Eglė Smirnovienė