Pradžia Archyvas Naujienos 16/17 m.m. Stovyklai pasibaigus
Stovyklai pasibaigus
Antradienis, 13 Birželis 2017 11:59

1Tinkamai suplanuotas vaikų laisvalaikis gali prisidėti prie ugdymo proceso. Vaikų užimtumas padeda apsaugoti nuo nepageidaujamo elgesio jų gyvenamoje aplinkoje, suteikti jiems papildomų žinių ir įgūdžių, sudaro geras sąlygas plėsti vaikų pasaulėžiūrą, skatinti pilietiškumą, ugdyti socialinius, kultūrinius įgūdžius.

Jau keleri metai iš eilės mokykloje organizuojama dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla. Stovykloje vyrauja aktyvios veiklos, organizuojamos išvykos, edukaciniai užsiėmimai, komandiniai žaidimai, kūrybinės užduotys, kurių metu siekiama aktyvaus vaikų dalyvavimo, bendravimo, bendradarbiavimo. Šių metų stovyklos pavadinimas „Pažinkime savo kraštą“ atspindi jos turinį. Visos dienos buvo skirtos gimtojo krašto pažinimui, nė viena nepraleista per mokslo metus daugeliui gal kiek pabodusioje mokykloje. Pirmąją dieną stovyklautojai lankėsi netoli Kalvarijos esančiame zoologijos sode, apžiūrėjo gyvūnų kolekciją, vėliau vyko į netoli Šeštokų esančią etnografinę Prano Dzūko sodybą, turinčią gausią senosios dzūkų buities rakandų kolekciją. Sodybos kluone vaikai susidomėję apžiūrėjo senovines žemės ūkio mašinas, kai kurių paskirties nė vienas neatspėjo. Antrąją dieną stovyklos dalyviai turėjo galimybę atskleisti savo kūrybinius gebėjimus - dalyvavo Rudaminos tradicinių amatų centre vykusioje keramikos pamokoje. Centro darbuotojai negailėjo pagyrų vaikams už kruopštumą, susikaupimą, atidumą.  Ir neveltui - po pamokos ant stalo išsirikiavo kuo dailiausi vazonėliai, vazos, puodeliai, sausaininės. Baigus darbą labai smagu išgerti mėtų arbatos su bandelėmis, o paskui Jotvingių taku nukeliauti prie Rudaminos piliakalnio ir pasidairyti po gimtinės apylinkes, užkopus į pačią jo viršūnę. Trečiąją stovyklos dieną laukė pati tolimiausia kelionė į Kauno IX fortą ir Pažaislio vienuolyną. Vaikams neišdildomą įspūdį paliko orientavimosi užduotys tamsiame forto požemyje ieškant išėjimo, o gidės pasakojimas apie šio muziejaus pastato buvusias paskirtis vertė susimąstyti apie Lietuvos istorijos skaudumą. Tai buvo viena iš geriausių istorijos pamokų šiais mokslo metais. Ketvirtadienį stovyklautojai vyko į Žuvinto biosferos rezervatą. Ten gilino savo biologijos žinias, pro žiūronus stebėdami paukščius, kurių pulkai netrukdomi peri Žuvinte,  bei klausydami pasakojimo apie trapią ir saugotiną gamtos pusiausvyrą. Stovyklos programą baigė kelionė po Veisiejų kraštą su  regioninio parko gide. Regioninio parko direkcijoje vaikai ne tik klausė pasakojimo apie medvarles, balinius vėžlius, parko ežerus, bet ir žaidė žaidimus, atliko užduotis,  klausėsi dzūkiškos šnektos įrašų. Ar žinote, kur stovėjo Veisiejų dvaro rūmai? Kiek vaikų reikia apkabinti pačiam storiausiam parko uosiui? Kokį norą reikia sugalvoti, kai eini per Meilės tiltelį? Šiuos ir kitus klausimus atsakė mokinukai, vaikščiodami po miesto parką. Neliko neaplankyta ir Dzūkijos katedra vadinama Šv. Jurgio bažnyčia. Galiausiai jau kiek nuvargę stovyklautojai aplankė Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejų, Vainežerio gynybinį įtvirtinimą ir Justinavo dvarvietę su parku.  Dar stovykloje buvo daug šypsenų ir juoko, pirmųjų žemuogių raudonio, šylančių ežerų vandens purslų, užkandžių ant žolės, įkyrių uodų ir šildančių saulės spindulių. Akimirkos - galerijoje.

Stovyklos koordinatorė, technologijų mokytoja L. Žaliauskienė