Pradžia Archyvas Naujienos 16/17 m.m. Piemenėlių sekminės
Piemenėlių sekminės
Trečiadienis, 24 Gegužė 2017 16:41

Sekminių-dalyviaiSekminės - tai šventosios dvasios atsiuntimo apaštalams šventė. Pasaulietiniame kalendoriuje tai Augumo diena, piemenėlių ir gyvulėlių diena. Gegužės 24 dieną etnografinėje Prano Dzūko sodyboje vyko vaikų ir jaunimo folkloro bei amatų šventė „Piemenėlių Sekminės“.

Šventės pradžioje visus susirinkusius dalyvius ir svečius pasveikino rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Šventės metu jaunieji folkloro atlikėjai dainavo liaudies dainas, šoko ratelius ir atliko sakytinės kūrybos bei instrumentinės muzikos kūrinius. Mūsų mokyklai atstovavo du būreliai: amatų ir etnokultūros. Iš anksto prisikepę meduolių mokiniai mokė šventės dalyvius juos puošti spalvotu glajumi, pristatė tradicinių meduolių puošimo pamokėlę. Meduoliai yra tradicinė lauktuvė iš Kaziuko mugės, o jų kvapas neatsiejamas nuo Kalėdų. Užsiėmimas buvo labai populiarus, todėl neliko nė vieno meduolio. Devintos klasės mokinė Evelina visus norinčius mokė marginti margučius, kurie siejami su Velykomis, tačiau seniau žmonės juos margino ir per Jurgines, ir per Sekmines.Po linksmybių visi norintys galėjo pasivaišinti suneštiniais dzūkiškais patiekalais bei šventės šeimininkų paruoštu tradiciniu Sekminių patiekalu – kiaušiniene. Akimirkos - galerijoje.

Etninės kultūros būrelio vadovė N. Tumasonienė